Android: Telefonda Bildirim Çubuğu İnmiyor

10 Haz 2019
80
11
508
21
#1
Android telefonlarda sıkça karşılaşılan bir soruna değineceğiz bu yazımızda. Telefonda bildirim çubuğu inmiyor sorunsalı ile karşılaşan çoğu kullanıcı bazen kilit ekranında çalıştığını bazen de temayı değiştirdiğini söylüyor.
Bu problem genelde ROM değişikliğinde ya da temel dosyalarda düzenleme yapıldığında görülüyor. Eğer sizde bu tarz bir düzenlemeye gittiyseniz yapmanız gereken tek çözüm yolu cihazınızı sıfırlamak.

Olayın sadece yazılımsal boyutunun olmadığını da unutmamak gerek. Sorun donanımsal bir sebepten dolayı da kaynaklanıyor olabilir. Örneğin bildirim çubuğunun bulunduğu kısımda ki cam da çatlama meydana gelmiş olabili ve elinizi algılamıyor olabilir.

Ayarlardan Uygulamalar kısmına girerek listeden systemui ya da com.android.systemui servislerini durmaya zorlayın. Ardından cihazınızı yeniden başlatın .

Cihazınızın ekran parlaklığını değiştiren uygulamalar bu gibi sorunlara yol açabilir. Gece modu gibi olan uygulamaları durmaya zorlayın ya da tamamen silin. Değişimi görebilmek adına cihazınızı yeniden başlatın.
 

Benzer Konular