Android Telefonda YouTube HD Göstermiyor

10 Haz 2019
80
11
508
21
#1
Android telefonların bazılarında YouTube HD göstermeyebiliyor. Hatta daha kötüsü çoğu izlenme,video akışı olan platformların çoğunda bu sorunla karşı karşıya kalınabiliyor.

Bunun asıl nedeni Dijital Haklar Yönetimi'dir. Android cihazda kullanılan yazılımdan dolayı bu sorunla karşılaşıyor olabilirsiniz. Yani ne demek istiyoruz. Android cihazlar L1 veya L3 güvenlik seviyelerini destekler. Elinizde bulunan cihaz sadece L3'ü destekliyorsa HD olarak görüntü elde edemezsiniz.

Bu sorunun maalesef ki doğrudan kolay bir çözümü bulunmamakta. Ama geçmiş yıllar da çözüm olarak OnePlus 5T akıllı telefonlarında bu sorunla karşılaşılan müşterilerine telefonları getirerek yeni yazılım yüklenmiş bir şekilde geri veriyordu ve böylelikle HD izleyememe sorunu ortadan kalkıyordu.

Hatta buna benzer bir şey de Pocophone F1 telefonlarında yaşanıyor. Videoları Full HD izlemek mümkün olmuyor. Ama şunu da belirtelim bu durum sadece Netflix gibi kanalları kapsıyor. YouTube bu durumdan henüz nasibini almamış görünüyor.
 

Benzer Konular