Bilgi Chrome'nun Gizli Ayarlarına Girmek

MehmetGny

Yönetici
Administrator
Google'ın tarayıcısı olan Chrome kolaylık, sade tasarım ve sürekli aldığı güncellemelerle birlikte kullanıcıların en çok tercih ettiği tarayıcı olmuştur. Her ne kadar tasarım ve işleyiş bakımından kaliteli olsa da diğer tarayıcılars kıyasla biraz fazla ram ve veri tükettiğini söylemek mümkün.

Chrome birçok servisini bizim hizmetimize sunuyor, evet bazılarımız için gerçekten çok yararlı olsa da bazıları içinse gereksiz olabiliyor. Örnek vermek gerekirse Chrome ana sayfasındaki haberler, çoğumuz için pratik bi tercih olsa da bu kalabalıktan hoşlanmayanınız olabilir. Chrome gizli ayarları ile bunu da rahatlıkla kapatabilirsiniz.

Gizli ayarlara girmek ve bu gibi daha birçok ayarı baştan aşağı kendinize göre kişiselleştirmek isterseniz hemen alttaki yazımıza bakalım.

Chrome URL kısmına "chrome://flags" yazıp aratalım. Gizli ayarlar burda karşımıza çıkacaktır. Giremeyenler olursa eğer önce URL kısmına "chrome://version" yazıp aratsın daha sonra o URL'yi düzenleyin "version" kısmını silip "flags" yazıp tekrar aratın bu kez girecektir. Unutmayın baştan yazmayın sadece version kısmını silip flags yazın.

Chrome Gizli ayarları

Chrome gizli ayarları 1

Chrome gizli ayarları 2
 
Son düzenleme:

Benzer Konular


Üst