Cihaz Açılış Animasyonu Değiştirme

Yavuz

Administrator
Yönetici
11 Ara 2018
82
57
30
Root erişimine sahip Android cihazlarda, sistemi değiştirmek için rom yükleme olanakları vardır, rom yükleme işlemleri uzun uzadıya anlatılsa da, en basit tabiriyle cihazdaki yüklü TWRP ile rahatlıkla flashlanabilirler, rootlu cihazlarda rom yüklemeden de erişebileceğiniz, düzenleyebileceğiniz birçok alan vardır, bunlardan biri de, cihaz boot animasyonudur, cihazlarınız açılırken ya cihaz markasına ait bir intro görürsünüz ya da, saf android kullanıyorsanız android ile ilgili bir animasyon görüntülenir, bu animasyonu rootlu cihazlardan değiştirmek mümkündür.

Değişim için ne gerekli?
  1. Rootlu bir cihaz
  2. Boot Animation uygulaması
Cihazınız rootlu değilse, marketimizdeki Root kategorisi altındaki uygulamalar ile rootlama işlemi yapabilirsiniz.

Boot Animation programını indirmek için marketimizdeki bu bağlantıya gidin, indirip cihazınıza kurduktan sonra içerisine girin (işlem yaparken sizden root izni isteyecektir.)

Dikkat: Uygulama kullanımı sırasında yapılan hatalar yüzünden oluşabilecek sorunlara dikkat edin, bazı cihazlarda soft-brick gibi durumlar söz konusu olabilir, bu tür durumları bize bildirebilirsiniz, ancak unutmayın ki sorumluluk sizdedir.

boot-animation.png

Dikkat etmeniz gereken bir diğer husus cihaz ekran boyutunuza uygun olan animasyonları yüklemeniz, mesela benim cihazım 480x800 boyutlarında, bende seçimimi buna göre yapıyorum, animasyonun üzerine tıklıyorum, gelen ikinci pencere de, animasyonu oynatarak test ediyorum, beğenirsem (şu anda seçtiğim animasyon apple gibi başlarken bir anda android logosunun apple logosunu bertaraf etmesiyle sonuçlanan bir animasyon) 2 numaralı alanda olduğu gibi + işaretine tıklıyorum, gelen 3. ekranda "Create a backup before installing" seçeneğini seçip aktif hale getiriyorum, bu eski animasyonunuzu yedeklemenizi sağlar. (Daha sonra Boot Animations/Seçenekler/Backups alanından yedeklediğiniz animasyonu geri yükleyebilirsiniz)

4 numaralı alandan İnstall tuşuna basıyorum ve kurulumun bitmesini bekliyorum, kurulum bittiğinde 5. ok işaretinde olduğu gibi başarıyla yüklendi (succesfully installed) şeklinde bir ibare görürsünüz, artık cihazı yeniden başlatıp animasyonunuzu test edebilirsiniz.

Konu Sahibi Benzer Konular Forum Cevaplar Tarih
Yavuz Root 0
Yavuz Root 10
E Root 0