Makale Samsung Galaxy C7 Pro Sürüm Düşürme [Downgrade]

IPucları

Moderator
Yönetici
Samsung Galaxy C7 Pro cihazı en son Android 7.0 güncellemesi aldı, ancak cihazda batarya problemleri ve daha birçok problem oluşabileceği için sürüm düşüme gibi ihtiyaçlar doğabilmektedir, bu konumda sürüm düşürme işlemini nasıl yapacağınız anlatacağım.

Birinci adımımız gerekli tüm dosyaları indirmektir, bunun için TCybers Marketi kullanabilirsiniz.
1- Samsung USB Sürücüleri İndirin TCybers Market
Bu linki görmek için yetkiniz yok! Giriş yapın veya üye olun.

2- Odin Programını İndirin TCybers Market

3- Android 6.0.1 Marshmallow Stock ROM Dosyasını İndirin bunun için
sitesini kullanabilirsiniz.
(Hong Kong firmware indirin, Türkiye cihazları ile uyumludur)

Samsung USB sürücülerini bilgisayarınıza yükleyin, cihaz geliştirici seçeneklerine gidin ve Usb Hata Ayıklama modunu aktif edin (
) daha sonra indirdiğiniz rom dosyasını Odin yazılımı kullanarak cihaza yükleyin.

İlk önce cihazı Ana ekran + güç + ses azaltma tuşlarına basarak download moduna alın ve usb kablosu ile bilgisayara bağlayın, Odin ekranında mavi bir ID:COM yazısı görüyorsanız cihaz doğru bir şekilde bağlanmış demektir, daha sonra AP butonuna tıklayın ve indirdiğiniz rom dosyasını seçin, (rom dosyasını zip içerisinden çıkarmayı unutmayın) re-partition seçeneğinde tick varsa bunu kaldırın, bu seçeneğin işaretli olmaması gerek.

Start butonuna basın ve firmware`nin yüklenmesini bekleyin, yükleme bittikten sonra yeşil bir PASS yazısı göreceksiniz.

Son düzenleme:

orhanayik

Yeni TCyberslı
merhaba dostum aynı cihaz bende var android 8.0.0 yüklü ne yaptıysam önceki sürümlere dönemedim odin ile yüklerken sw rev check fail device 2 binary 1 hatası veriyor.
yani samsung önceki sürümlere geri dönüşleri engellemiş.önceden 6.0 - 7.0 sürümlerine dönebiliyordum ama şimdi ne yazıkki dönemiyorum.dönemesem bile en azından cihazı root'lasam onada razıyım ama root dahi olmuyor.aylardır hemen hemen bütün root dosyalarını denedim ama sonuç olumsuz.bu konuda yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Yavuz

Administrator
Yönetici
merhaba dostum aynı cihaz bende var android 8.0.0 yüklü ne yaptıysam önceki sürümlere dönemedim odin ile yüklerken sw rev check fail device 2 binary 1 hatası veriyor.
yani samsung önceki sürümlere geri dönüşleri engellemiş.önceden 6.0 - 7.0 sürümlerine dönebiliyordum ama şimdi ne yazıkki dönemiyorum.dönemesem bile en azından cihazı root'lasam onada razıyım ama root dahi olmuyor.aylardır hemen hemen bütün root dosyalarını denedim ama sonuç olumsuz.bu konuda yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.
Bu konuda birçok kullanıcı şikayetçi, ne yazık ki root birçok firma tarafından engellenmeye başlandı, bu konuda gerek bizim gerekse piyasadaki arkadaşların, araştırmaları sürüyor, gelişmeler paylaşılacaktır.

janax

Yeni TCyberslı
Merhabalar aynı yazılım düşürme sorununu bende yaşıyorum telefonum android 8 de açılmıyor(c7 pro yazısında kalıyor ve kendini sürekli yeniden başlatıyor) daha önce android 6 ya düşürmüştüm gayet iyi çalışıyordu fakat bi aksilik oldu ve 8 sürümüne yükseldi şimdi de düşüremiyorum sw rev check fail device 2 binary 1 hatası alıyorum sorunun bir çözümü yok mu ya da bu yeniden başlatma sorununun.

orhanayik

Yeni TCyberslı
Merhabalar aynı yazılım düşürme sorununu bende yaşıyorum telefonum android 8 de açılmıyor(c7 pro yazısında kalıyor ve kendini sürekli yeniden başlatıyor) daha önce android 6 ya düşürmüştüm gayet iyi çalışıyordu fakat bi aksilik oldu ve 8 sürümüne yükseldi şimdi de düşüremiyorum sw rev check fail device 2 binary 1 hatası alıyorum sorunun bir çözümü yok mu ya da bu yeniden başlatma sorununun.

orhanayik

Yeni TCyberslı
kardeşim android 8 yüklediysen geri dönüşü yok ne yazıkki.ben defalarca denedim olmadı android 8 geri dönüşü engelliyor.

orhanayik

Yeni TCyberslı
kardeşim ufak bir güncelleme gelmiş telefona acaba yükleyip bana geri bildirimde bulunma ihtimalin var mı.
evet yaklaşık 86 mb lık bir güncelleme gelmiş yükledim ardındanda geri dönüş yaptım odin ile android 6 ve 7 ye geri döneyim dedim ama malesef olmadı.zaten gelen güncelleme güvenlik güncellemesi idi. yapacak birşey yok tecrübeli bir arkadaşın buluşunu bekleyecez..

Od007

Yeni TCyberslı
Android 6 ve ya 7 ye geri dönüş için 4 dosyali yazilim dosyasını indirin ve odinde içinden sadece ap olanı seçip yüklemeyi başlatın daha sonrada cp yi seçip yükleyin. Daha sonrasında buraya cevap yazarsa deneyen arkadaşlar sevinirim