Samsung Galaxy J5 Root Atma ve TWRP Yükleme [Oreo 8.1.0]

Yavuz

Administrator
Yönetici
11 Ara 2018
138
77
30
#1
Cihazınızın OEM kilidini ve usb hata ayıklama modunu aktif hale getirin, bu işleme başlamadan önce tüm sorumluluğun sizde olduğunu hatırlatıyor ve bir cihaz yedeği almanızı tavsiye ediyorum.

(Cihazınızda RMM kilidi varsa anlattıklarım işe yaramaz)

Samsung j5 cihazına root atmak için Odin programını kullanarak öncelikle bir twrp yükleyeceğiz, bunun için marketimizden odin programını indirip zip içerisinden çıkartın, daha sonra cihazınızın bilgisayarınız tarafından görülebilmesi için Samsung USB Driverlerını yine marketimizden indirip bilgisayarınıza yükleyin.

Not: Şu 3 dosyayı RMM Bypass, Magisk ZİP ve No Verity Opt Encrypt marketimizden indirip, cihaz sd kartına atın en baştan belirtelim, ayrıca yazıyı baştan sona bir kez okuduktan sonra işlemlere başlayın.

Magisk Gerekli Sürüm TCybers Market: Magisk Stabil Zip
Magisk Şifre Çözme Modülü TCybers Market: No Verity Opt Encrypt
Galaxy J5 için RMM Bypass TCybers Market: J5 SM-J530F RMM Bypass Mesa (İşlem sonrası cihazın tekrar üretici tarafından kilitlenmesini önler)

Odin İndir TCybers Market: Samsung Odin
Samsung USB Driverları İndir TCybers Market:
Samsung USB Sürücüleri

Bu adımları hallettikten sonra, yukarıda da belirttiğim gibi usb hata ayıklama ve oem kilidini açıp cihazı download mode alın, (cihazı full kapattıktan sonra ses kısma+güç+home butonlarına basılı tutun karşınıza bir ekran geldiğinde ses açma tuşuna basın) daha sonra odin yazılımını çalıştırıp Options alanından sadece F.Reset Time seçeneğini işaretleyin, özellikle Auto Reboot (Otomatik) yeniden başlatma seçeneğini pasif hale getirin, daha sonra AP butonu yanındaki kutuya tik koyup AP butonuna tıklayın, marketimizden indirdiğiniz J5 cihazlar için twrp tar dosyasını seçin.

TWRP V3.2.3 İndir TCybers Market: TWRP J530XX Özel

daha sonra cihazınızı usb kablosu yardımıyla bilgisayarınıza bağlayın, Odin cihazınızı gördüğünde ID:COM alanının mavimsi bir renk aldığını göreceksiniz, ardından START butonuna basın ve TWRP`ın yüklenmesini bekleyin, yüklendikten sonra Odindeki birinci kutucuğun yeşil PASS yazısıyla dolduğunu göreceksiniz, bunu gördükten sonra USB kablosunu çıkartın.

Kabloyu çıkarttıktan sonra az önceki gibi ses kısma + güç + home tuşuna ekran kapanana kadar basılı tutun, ekran kapanır kapanmaz hızlı bir şekilde, bu kez ses açma+güç+ home tuşlarına basmaya başlayın. Teamwin ekranı geldiğinde ellerinizi tuşlardan çekebilirsiniz, gördüğünüz gibi TWRP başarıyla yüklenmiş demektir.

Şimdi bir kaç dosyayı flashlamamız gerekecek, bundan önce cihazdaki çerezlerin herhangi bir hata yaratmaması için format atacağız, teamwin ilk açılışında, ekranında bir bildirimle karşılaşırsanız, en alttaki Swip to ile başlayan yeri tutup sağa doğru kaydırın, karşınıza Teamwin ana sayfası gelecektir, ilk işimiz format olduğu için bu sayfa da Wipe başlığına tıklıyoruz, gelen pencere de Format Data seçeneğine tıklayıp gelen ekrandaki yazı yazma alanına Yes yazıyoruz ve onaylıyoruz, data format işleminden sonra sakın cihazınızı yeniden başlatmayın, geri tuşuna basarak geri gelin,


Bu adımdan sonra TWRP ana sayfasındaki İnstall butonuna basın, gelen ekranda yukarıdaki indirip sd kartınıza atın dediğim 3 dosyayı göreceksiniz, bunlardan ilk önce No Verity Opt Encrypt dosyasına tıklayın, gelen ekranda Swip to confirm Flash kaydırma tuşunu sağa doğru kaydırın, işlemin bitmesini bekleyin, daha sonra geri gelip, RMM Bypass fix dosyasına tıklayıp aynı kaydırma işlemini yapın, onunda işi bittikten sonra tekrar geri gelip bu kez Magisk dosyasına tıklayıp son kez aynı işlemi uygulayın, işlem bittikten sonra bulunduğunuz ekranda Reboot System tuşunu göreceksiniz ona basın, gelen pencerede Do not İnstall tuşuna basın cihazınızın başlaması biraz uzun sürebilir sabırla bekleyin, işlemler bu kadar daha sonra cihazı Root Checker gibi araçlarla kontrol edebilirsiniz.

Tekrar hatırlatıyorum, cihaz garanti kapsamı dışına çıkar ve bazı bilinçsiz işlemler yüzünden cihaz soft-brick olabilir bu tür durumlarda TCybers Forum, TCybers.Net ve TCybers ekibi sorumlu değildir, oluşacak hataları yine de bize yazabilirsiniz vaktimiz oldukça yardım etmekten geri durmayız.
 
Son düzenleme:

mebo72

Yeni TCyberslı
6 Nis 2019
1
0
1
türkiye
#2
selam. Söyledikleriniz doğru fakat bana j530f 8.1 uyumlu süper su lazım acaba hangi süpersu uyumludur cevaplarsanız sevinirim.
 

Yavuz

Administrator
Yönetici
11 Ara 2018
138
77
30
#3
selam. Söyledikleriniz doğru fakat bana j530f 8.1 uyumlu süper su lazım acaba hangi süpersu uyumludur cevaplarsanız sevinirim.
SuperSU`nun android sürümlerine özel olarak çıkdığını hiç duymadım, illa süper su ile atacaksanız, sitesinden zip formatlı dosyayı indirip buradaki gibi yükleyebilirsiniz, sitemizdeki makale:
Bu linki görmek için yetkiniz yok! Giriş yapın veya üye olun.
 

Benzer Konular