Kullanım ve Şartlar

Kullanım ve Şartlar

 • TCybers.Net Forum tüm okurlarının ve ziyaretçilerinin, özgür bir şekilde fikir üretebilmesini, tarafsız bir şekilde desteklemektedir, ama bu demek değildir ki, "fikir özgürlüğü" başlığı altında diğer üyelerin fikirlerine ve görüşlerine saygısızca saldırmak gerekir, her ne kadar özgür bir ortamın hayalini kursak da, bizim de forumun düzenini sağlamak için uygulamamız gereken kurallar gereklidir, o yüzden bu kuralları ihlal eden üyelerle yollarımızı ayırmak durumundayız. TCybers Forum belirlediği kurallara uymayan üyelerin barınabileceği bir ortam değildir.
 • TCybers Forum da paylaşılan tüm içeriklerin 5651 Sayılı Kanun'un 8 ve T.C.K'nın 125. maddesine göre paylaşımı yapanın kendisi sorumludur. TCybers Forum paylaşımcıların gönderdiği içerikten doğabilecek yasal sorunlar nedeni ile sorumlu tutulamaz. Forumumuzdaki paylaşımlar hakkında tüm hukuksal bildirimler iletişim kanalı üzerinden bildirilmesi halinde, bildirimin bize ulaşmasından sonra en geç 14 (ondört) gün içerisinde yanıt verilir.
 • Kurallara aykırı davranışlar görüldüğü yerde, kullanıcıların herhangi bir uyarı yetkisi olmadığı için doğru davranışın RAPOR tuşu ile yöneticilere bildirmek olduğunu hatırlatırız.
 • Üyelerimiz TCybers Forumun veya başka forumlardaki üyelerin özel bilgilerini herkese açık bir vaziyette açıklayamaz.
 • Forum ortamımızda, tartışmalara karşı değiliz, çok seviyeli ve bilgi dolu tartışmaların her iki tarafa da yararı olacağını düşünüyoruz, o yüzden "insan" olunduğu unutulmadan, bilgi ve saygı çerçevesinde yapılan tartışmaları her zaman destekleriz, ancak bunların dışında kalan, tabiri caizse seviyesiz ve cahilce tartışmalar, derhal kapatılır ve üyelere uyarı gönderilir, buna rağmen özelden devam edebilecek tartışmalarda muhattap alınan forum üyeleri forumdan uzaklaştırılır.
 • Forum üyelerinin, kullandığı Türkçe de aradığımız seviye, yazılan metinleri okuyan insanların kafasını karıştırmayacak düzgünlükte ve kelime olarak doğru yazımların olması yeterlidir.
 • TCybers Forum ortamında yapılan yazışmalarda, kullanılan üslup düzgün bir iletişim için doğru seçilmelidir. Saygısız, seviyesiz, kaba ve küfür içeren mesajlar üreten kullanıcılar uyarılacak, uyarılara rağmen bu durumun devam ettiği anlaşılırsa forum yetkilileri kullanıcıyı forumdan uzaklaştırma hakkına sahiptir. TCybers Foruma katılan kullanıcıların seçtikleri kullanıcı isimlerinin de küfür içeren, diğer kullanıcıları taciz veya tahrik edecek özellikte olmaması gerekmektedir. Bu türde isimler doğrudan forum dışı bırakılacaktır. Aynı konu kullanıcıların avatar ve imzaları için de geçerlidir.
 • TCybers Forum ile kurumsal bağı olan veya olmayan her türlü, kurum ve kuruluşlar hakkında, zedeleyici ve küçük düşürücü cümleler kurulması uygun görülmemekle birlikte uyarılara rağmen devam etmesi durumunda, kişiler forumdan uzaklaştırılır.
 • Herhangi bir din, ırk, mezhep inanç ya da inançsızlığa yapılacak küçük düşürücü, tahrik edici mesajlar kurulması TCybers Forum ortamına aykırıdır
 • TCybers Forum kuralları dışında, her bölümün kendine ait kuralları olabilir, bu durumda konu açmadan önce konu açacağınız bölümün kurallarını okumanızı tavsiye ederiz, aksi takdirde oluşabilecek problemlerin sorumluluğu size aittir.
 • TCybers Forum ortamında başta Türkiye Cumhuriyeti kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, toplum nezdinde tarihsel olarak önemli insanlara karşı, hakaret, küçük düşürücü cümleler veya argo kelimeler kullanılması, isim belirtilerek siyasetçiler ve siyaset konularının konuşulması yasaktır. Sohbet bölümünde yapılacak konuşmalarda bu hususa dikkat edilmelidir.
 • TCybers Foruma üye olan ve kullanmaya devam eden her kullanıcı, bu kuralları okumuş olarak kabul edilir, bu kurallar tüm kullanıcılar için bağlayıcı niteliktedir.
 • TCybers Forum ortamının, daha huzurlu olmasını ve düzenini sağlamak amacıyla yazılan kurallar üyeler tarafından tartışmaya açık değildir, bu tür girişimlerde bulunacak üyeler, uyarılır veya uzaklaştırılır.
 • Kullanıcıların aynı IP adresi üzerinden birkaç hesap kullanma hakkı yoktur, bu tür durumlar tespit edildiğinde, kullanıcı uyarılır durumun devam ettiği anlaşılırsa üye forumdan uzaklaştırılır.
 • Kullanıcılar kendi e-posta ve şifrelerinin güvenliğinden sorumludur, yazılan bir konu ya da mesaj da, forum kurallarının ihlal edilmesi durumunda, muhattap alınacak hesap, herhangi bir bahane kabul etmeksizin, paylaşım yapılan hesabın kendisidir ve gerekenler yapılır.
 • Kurallarımıza uymayan üyeler forumu kullanmak zorunda değildir, belirli bir süre sonra kuralları ihlal etmeye başlayan üyeler, forumdan uzaklaştırılır, paylaştıkları konularda teknik olarak forum üyelerinin yararlanacağı bilgiler yer alıyorsa konular aynen korunur, forumdaki kuralları uygulama görevi forum Yöneticilerindedir.
 • TCybers Forum yönetimi, forum kurallarını her an güncelleyebilir veya yeni kural eklemeleri yapabilir, bu durumda üyelerin kuralları okuduğu var sayılır, forum kuralları bu sayfa da yayınlandığı anda yürürlüğe girer

TCybers Foruma Hoş Geldiniz.